I kolejka

ITS Anilana – Marma 0:2 (10:25, 16:25)
ITS Anilana:
Marma:Kędzior, Śnieżek, Kucharski, Zając, Bobak, Piekarz.
Pierwszy mecz na inauguracje IX edycji Plas i zdecydowane zwycięstwo Marmy nad zespołem ITS. Marma pokazała grę zespołową tutaj 5 zawodników zdobyło 6 pkt i więcej. Nieco słabiej spisali się zawodnicy ITS. Jednocześnie Marma zostaje liderem po I kolejce.

Orto-Res – Politechnika Rzeszowska 1:2 ( 25:16, 23:25, 14:16)
Orto-Res: Skowron, Wilczyński, Bachórz M, Bryliński, Koziarz, Kończuk, Rytarowski, Paprocki
Politechnika Rzeszowska: Roga, Chadała, Rudy, Fedan, Sobala, Rostalski, Szpytnar, Machowski, Kubas
Mecz o dwóch obliczach, I set to wspaniała gra zespołu Orto-Res, wychodziło im niemal wszystko dobrze grali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, II set to więcej niewymuszonych własnych błędów i wiele nerwowości ale i gospodarze zespół Politechniki zaczął tych błędów mniej popełniać. I można by rzec stało się II set pada łupem dla Politechniki. Dało się również odczuć brak doświadczonego zawodnika Orto-Resu Andrzeja Bachórza (absencja z powodu kontuzji kolana), który jedynie z ławki mógł dopingować i wspierać swoich kolegów. Warto tez podkreślić że ten zawodnik nieprzerwanie przez VII edycji Plas zawsze wychodził w podstawowym składzie.W tie-breaku gra pkt za pkt ale więcej szczęścia w końcówce mieli zawodnicy Politechniki prowadzeni przez swojego trenera A.Domino i to oni wygrywają.

Foto-Hurt – Dom-Bud Żołynia 1:2 ( 22:25, 25:14, 13:15)
Dom-Bud Żołynia: Cisek, Filip, Bielecki, Leja, Rogowski, Młynek, Kmiotek
Mecz podobny w swym scenariuszu jak pojedynek Orto-Res i Politechnika Rz, I set wygrywa Dom-Bud Żołynia nie napotykając większego oporu ze strony Foto-Hurtu, natomiast mniej błędów i więcej stanowczości w swych poczynaniach ze strony Foto-Hurtu i to oni wygrywają II seta gładko do 14. Tie break to loteria i w niej lepsi zawodnicy Dom-Bud Żołynia. To oni wykazali więcej spokoju i mniej nerwowości w swych poczynaniach.

Geronimo - pauzuje

II kolejka

Politechnika – Geronimo 2:0 (25:17, 25:12)
Politechnika : Roga, Staniszewski, Fedan, Machowski, Pruszak, Hadała, Rudy, Sobala
Geronimo : Szczygielska Magda, Szczygielski Michał, Dziopak, Szczygielski Wojciech, Skorbek, Pomianek,
Swój pierwszy mecz a zarazem debiut w IX edycji Plas mają już za sobą zawodnicy Geronimo. Przyszło się im zmierzyć z drużyną Politechniki Rzeszowskiej. Mimo widocznej tremy nie bali się podjąć walki. Jednak zawodnicy Politechniki nie pozwolili na rozwinięcie skrzydeł zawodnikom Geronimo, skutecznymi atakami i mądrą grą udowodnili że tego dnia to oni są lepsi. W drużynie Politechniki pkt zdobywali Hadała 10 Staniszewski 8, Machowski 7, Pruszak 6 natomiast w Geronimo Dziopak 6, M. Szczygielski 3,

Ortores – Marma 2:0 (25:10, 25:13)
Ortores : Skowron, Wilczyński, Bachórz M, Bryliński, Koziarz, Kończuk, Rytarowski, Paprocki, Leja
Marma : Piekarz, Bobak, Jakubowicz, Śnieżek, Kędzior, Kucharski, Zając, Kilian, Tryczyński, Lawera
Pojedynek wydawałoby się wspaniały, sami najlepsi zawodnicy w Plas. Mecz zapowiadał się jako hit II kolejki Plas. Wszyscy oczekiwali zaciętej walki i rozstrzygnięcia w tie-breaku. Stało się jednak całkiem inaczej. Zawodnicy Ortores po ostatniej porażce szybko wyciągnęli wnioski i poukładali swoją grę. Nie można było znaleźć słabego pktu. Z każdą akcją grali coraz lepiej i pewniej nie dając tym samym żadnych szans swojemu przeciwnikowi. Wręcz zmiażdżyli swojego przeciwnika I set Ortores wygrywa 25:10, II również wysoko 25:13. Prowadzeni przez swojego trenera Andrzeja Bachórza grali również dla niego, gdyż Andrzej ze względu na kontuzje nie mógł wystąpić w tym spotkaniu. Wszyscy czekamy na zabieg któremu ma się poddać i z niecierpliwością oczekujemy na powrót Dziadka na siatkarskie parkiety.

ITS Anilana – Foto-Hurt 1:2 (16:25, 25:19, 13:15)
ITS Anilana:Przybyło, Dzazgowski, Rogowski, Wilczek, Cichocki, Winiarski, Bocho,
Foto-Hurt: Wielgosz, Zegar, Duraj, Środa Ma, Środa Mi, Sztaba, Środa T, Czernicki,
Mecz walki, wielu ładnych obron i ładnych ataków co zarazem cieszy oko każdego kibica. Co zresztą było widoczne Winiarski 15 pkt, Wilczek 8 pkt ( zawodnicy ITS) , Zegar 14 pkt 4 bloki, Duraj 8 pkt, Środa Mi 8 pkt (zawodnicy Foto-Hurtu). Łatwa wygrana Foto-Hurtu w I secie 25:16 nie zapowiadała rozstrzygnięcia dopiero w tie-breaku. W II secie mimo wspaniałej serii zagrywek w wykonaniu Michała Środy który wyprowadził swój zespół na prowadzenie 8:1 coś się zacięło i do głosu doszli zawodnicy ITS. Odrobili straty z pierwszej fazy tego seta wykorzystując błędy przeciwnika i to oni cieszyli ze zwycięstwa w tej partii 25:19. Tie-break to walka pkt za pkt, jednak lepsi tego dnia zawodnicy Foto-Hurtu i to oni zwyciężają 15:13 i w całym meczu 2:1.

DOM BUD Żołynia - pauzuje

III kolejka

Marma – Geronimo 2:0 (25:19, 25:18)
Geronimo : Szczygielska Magda, Szczygielski Michał, Dziepak, Szczygielski Wojciech, Skorbek, Pomianek, Domagała
Nowa hala, większa przestrzeń nie wszyscy zawodnicy mogli się przyzwyczaić do nowych warunków. Stąd na początku spotkania wiele błędów po obu stronach siatki. Walka momentami toczona była jak równy z równym jedynie w końcówkach każdego z setów doświadczenie i siatkarskie obycie pozwoliło odnieść zwycięstwo drużynie Marma. B,Kędzior umiejętnie wykorzystywał swoich atakujących którzy raz po raz zdobywali pkt Śnieżek 9, Bobak 6, Kucharski 7, Kilian 7, Tryczyński 5 a w zespole Geronimo Dziopak 8, Szczygielski 7

Dom Bud Żołynia - ITS Anilana 1:2 (25:23, 15:25, 13:15)
Dom Bud Żołynia : Cisek, Filip, Bielecki, Leja, Rogowski, Młynek, Kmiotek, Tołpa, Bardian, Kwiatek, Kochman
ITS Anilana : Cisek, Filip, Bielecki, Leja, Rogowski, Młynek, Kmiotek, Tołpa, Bardian, Kwiatek, Kochman
Mecz bardzo zacięty i pasjonujący. Walka toczona pkt za pkt, wiele wspaniałych obron to obraz I seta, gdzie minimalnie lepsi zawodnicy z Żołyni. II set to natomiast dominacja zawodników ITS z Rakszawy a wszystko to po wspaniałych atakach Grześka Winiarskiego (w całym meczu15 pkt, 3 bloki), Tomka Wilczka ( 9pkt) i Łukasza Rogowskiego (8pkt). W tie-breaku od samego początku ITS uzyskał przewagę 2-3pkt i nie oddał jej do końca mimo pościgu Żołyni by w końcówce nieco się zbliżyć do ITS na 13:14. Ostatnia akcja i 15 pkt zdobyty przez ITS daje im zwycięstwo w meczu z którego się ogromnie cieszyli.

Politechnika Rzeszowska - Foto-Hurt 1:2 (18:25, 25:23, 11:15)
Politechnika Rzeszowska: Roga, Rostalski, Kubas, Hadała, Machowski, Staniszewski, Fedan, Sobala, Dąbrowski
Spotkanie dwóch akademickich drużyn Politechniki i studentów z WSiZ grających pod szyldem Foto Hurtu. I set pada łupem Foto Hurtu którzy zagrali dobrze niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Umiejętnie kierowani przez swojego rozgrywającego Michała Środę wygrywają tego seta do 18. II set to chyba mała zadyszka Foto Hurtu wiele niewymuszonych własnych błędów ale i zarazem lepsza gra akademików z Politechniki sprawiła że o tym kto będzie lepszy zadecyduje tie-break. W tie-breaku Foto Hurt na samym początku wypracował sobie 2-3 pkt przewagę 5:2, 8:5, 13:10, zdobywając 15 pkt zapewnili sobie zasłużone zwycięstwo pokonując Politechnikę 2:1. Punkty zdobywali Foto Hurt - Duraj 10pkt, Wielgosz 10pkt, Zegar 10pkt, Środa Marcin 6 pkt, Sztaba 6 pkt , Środa Michał 5pkt natomiast w Politechnice : Rostalski 9pkt, Hadała 10pkt, Machowski 7pkt.

Orto - Res - pauzuje

IV kolejka

ITS Anilana – Geronimo 2:0 (25:14, 25:15)
ITS Anilana : Przybyło, Dzazgowski, Rogowski, Wilczek, Cichocki, Winiarski, Bocho
Mecz bez wielkich emocji na boisku. ITS w łatwy sposób poradził sobie ze swoim przeciwnikiem choć Geronimo zagrało poprawne spotkanie to musieli oni jednak uznać wyższość swojego przeciwnika. Z meczu na mecz ta drużyna gra coraz lepiej zobaczymy czy będą w stanie sprawić jakąś niespodziankę w rundzie rewanżowej.

Marma - Foto-Hurt 0:2 (20:25, 20:25)
Foto-Hurt : Wielgosz, Zegar, Duraj, Środa Ma, Środa Mi, Sztaba, Środa T, Czernicki
Był to mecz lidera tabeli zespołu Marma z trzecią drużyną Foto Hurt. Od samego początku nieznaczną przewagę uzyskali zawodnicy Foto Hurt którzy w I secie prowadzili 13:10, 18:12 tak by go wygrać 25:20. A to za sprawą mniejszej ilości błędów zarówno w obronie jak i ataku, a także dzięki dobrej zagrywce Michała Środy. II set miał podobny scenariusz, początek to szybkie prowadzenie Foto Hurtu 7:3, nieco spóźniony pościg Marmy do stanu 15:13 i podobnie jak w I secie Foto Hurt wygrywa znów 25:20 i całe spotkanie 2:0.

Dom Bud Żołynia - Orto-Res 1:2 (11:25, 25:22, 13:15)
Dom Bud Żołynia: Cisek, Filip, Bielecki, Leja, Rogowski, Młynek, Kmiotek, Tołpa, Bardian, Kwiatek, Kochman
Orto-Res: Skowron, Wilczyński, Bachórz M, Bryliński, Koziarz, Kończuk, Paprocki, Leja
Spotkanie sąsiadów z tabeli. Mecz bardzo zacięty i o dwóch obliczach. I set to dominacja tylko jednego zespołu na parkiecie a mianowicie Ortoresu. W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła byli lepsi od swojego przeciwnika drużyny Dom-bud. Ortores wygrywa tego seta 25:11. To rzadkość przy klasie takich przeciwników ale możliwe. II set to zwrot sytuacji. Inicjatywę przejmują zawodnicy Dom-bud i to oni dyktują warunki gry, popełniają mniejszą ilość własnych niewymuszonych błędów, grają coraz lepiej w ataku. II set pada łupem zawodników z Żołyni. Tie-break to prowadzenie od początku Ortoresu 3:1, później walka pkt za pkt do stanu 12:12, szybkie wyprowadzenie kontr i skuteczna gra w bloku i ataku dają wygraną 15:13. A w całym spotkaniu 2:1 wygrywa Ortores.

Politechnika Rzeszowska - pauzuje

V kolejka

Orto-Res – Geronimo 2:0 (25:10, 25:12)
Orto-Res : Rytarowski (2 odb), Wilczyński ( 5pkt, 6odb), Skowron (22asysty), Bachórz M (10pkt, 6odb, 2 bl), Leja (1pkt), Paprocki (4pkt, 4 odb), Kończuk (5pkt), Bryliński (2pkt, 1as)
Geronimo : Domagała (6pkt, 8odb), Dziopak (3pkt), Szczygielski W (8 asyst), Szczygielski M (2pkt), Pomianek (3pkt), Skarbek (1pkt)

ITS Anilana - Politechnika Rzeszowska 0:2 (20:25, 20:25)
ITS Anilana: Przybyło(18asyst), Wilczek(7pkt, 5odb, 1as), Winiarski(11pkt, 5odb), Rogowski(4pkt, 5 odb), Dzazgowski, Cichocki(4pkt), Bocho(10odb), Winiarski T
Politechnika Rzeszowska: Roga(20asyst), Rastalski(14pkt, 5pkt,1blok),Kubas(5pkt,1blok),Wruszak(1pkt, 1blok),Hadała(10pkt,5odb),Staniszewski(7pkt,7odb)

Marma - Dom Bud Żołynia 1:2 (14:25, 25:19, 12:15)
Marma: Śnieżek(14pkt), Piekarz(19asyst), Kilian(5pkt) Bobak(8pkt),Lawera, Kucharski(7pkt), Zając, Tryczyński
Dom Bud Żołynia: Leja(22asysty), Rogowski(10pkt), Cisek(10pkt), Kochman(5pkt), Młynek(1pkt), Bardian(11pkt)

Foto-Hurt - pauzuje

VI kolejka

Foto-Hurt – Geronimo 2:0 (25:21, 25:17)

ITS Anilana - Orto-Res 0:2 (23:25, 19:25)
ITS Anilana: Przybylo, Sroczyk, Rogowski, Wilczek, Kuca, Winiarski, Drzazgowski, Cichocki, Winiarski, Cisek
Orto-Res: Bachórz M, Skowron, Wilczyński, Koziarz, Kończuk, Leja, Rytarowski, Bryliński

AZS Politechnika – Dom Bud Żołynia 2:0 (25:15, 25:17)
AZS Politechnika : Sokala, Roga, Kubas, Rostański, Machowski, Fedan, Pruszak, Hadała, Rudy, Dąbrowski, Plecha
Dom Bud Żołynia: Rogowski, Tołpa, Bielecki, Kochman, Cisek, Bardian, Leja

Marma - pauzuje

VII kolejka

AZS Politechnika - Marma 1:2 (25:22, 26:28, 13:15)
AZS Politechnika: Sobala, Rostański, Wruszak, Rudy, Roga, Machowski, Hadała
Marma: Piekarz, Łach, Śnieżek, Kucharski, Kędzior, Kilian, Bobak
Mecz który decydował o końcowym układzie w tabeli przed rozegraniem fazy flay off. Spotkanie bardzo zacięte o czym mogą świadczyć wyniki poszczególnych setów. Rozstrzygnięcie przyniósł dopiero tie break w którym lepsi zawodnicy Marmy.

Geronimo - Dom Bud Żołynia 0:2 (9:25, 11:25)
Geronimo: Szczygielski M, Szczygielski W, Knaśmewski, Pomianek, Dziek., Domagała
Dom Bud Żołynia: Tołpa, Kochman, Bardian, Cisek, Rogowski, Kwiatek
Łatwe i przekonywujące zwycięstwo drużyny DomBud Żołynia. Zawodnicy Geronimo popełnili zbyt wiele prostych niewymuszonych błędów, co skrzętnie wykorzystali ich przeciwnicy. Mecz szybki i bez emocji. Ale takich kibiców jakich mają zawodnicy Geronimo chyba nie ma nikt w lidze. Mimo porażki dostali oni gromkie brawa od swoich wielbicielek

Ortores – FotoHurt 1:2 (23:25, 25:19, 14:16)
Orto-Res : Skowron, Koziarz, Bachórz, Leja, Wilczyński, Bryliński, Kończuk
Foto-Hurt: Wielgosz, Duraj, Sztaba, Zegar, Czernicki, Środa Ma, Środa Mi, Środa T,
Spotkanie zostało rozegrane w hali przy VII Gimnazjum w Rzeszowie przy ul.Rejtana. Spotkały się dwa bardzo silne zespoły i trudno było wskazać pewnego faworyta. Obie drużyny wytoczyły na ten mecz swoje największe działa. W ataku szalał niezawodny jak dotąd w drużynie Orto-Resu Rafał Koziarz zdobywca 19 pkt 1 as, 1 blok. Lecz nie wystarczyło to na zespołową grę drużyny Foto-Hurt w której koncert gry na zagrywce dał Michał Środa 3 asy, 6 blok, 8pkt. To za sprawą jego zagrywki gospodarze mieli ogromne problemy z przyjęciem a zarazem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. I set pada łupem Foto-Hurtu który wygrywa po wspaniałej grze całej drużyny 25:23, II set to dominacja i uspokojenie gry przez zespół Orto-Res i to oni wyrównują stan na 1:1 wygrywając tego seta 25:19. W tie-breaku walka pkt za pkt , żadna z drużyn nie osiąga znaczącej przewagi. Na przewagi bo 16:14 po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu wygrywa zespół Foto-Hurt pokonując Orto-Res 2:1.

Play off - Eliminacje
dwumecz ( dwa sety, przy remisie tie-break, w przypadku remisu w dwumeczu liczymy małe pkt.)

Marma Rzeszów - Dom-Bud Żołynia 2-0 vo
Marma: Łach, Kędzior, Kucharski, Kilian, Piekarz, Zając, Lawera, Bobak, Śnieżek.
Dom-Bud: brak drużyny.

Orto-Res Rzeszów - ITS Anilana Rakszawa 2-1 (25-19, 27-29, 15-12)
Orto-Res: Skowron Bartłomiej, Leja Janusz, Wilczyński Mariusz, Bachórz Andrzej, Bachórz Marcin, Koziarz Rafał, Bryliński Sebastian, Kończuk Maciej.
ITS Anliana: Sroczyk Piotr, Kuca Mariusz, Wilczek Grzegorz, Winiarski Grzegorz, Cichocki Grzegorz, Cisek Marek, Winiarski Tomasz, Rogowski Łukasz, Boho Eugeniusz.

KU AZS Politechnika Rzeszów - Geronimo Rzeszów 2-0 (25-16, 25-17)
KU AZS Politechnika: Sobala Arkadiusz, Rudy Marek, Kubas Damian, Wruszak Grzegorz, Roga Maciej, Machewski Krzysztof, Hadała Mateusz.
Geronimo: Dołowacki Łukasz, Szczygielski Michał, Dziepak Radosław, Pomianek Paweł, Pomianek Michał, Szczygielski Wojciech, Szczygielska Magdalena.